AllPrints drukuje na wszystkim!

Klienci coraz częściej poszukują rozwiązań, dzięki którym mogą mieć bezpośredni wpływ na ostateczny kształt wybieranego produktu. Wśród zalewu “masówek” dystrybuowanych przez sieci sklepów, unikatowość zaczyna być w cenie jak nigdy przedtem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele firmy AllPrints oferującej ponad 2000 wzorów koszulek, polo, czapek, bluz i polarów, dystrybuowanych w kilku europejskich krajach.

allprints skuteczny ecommerce
moduł do tworzenia własnych projektów prestashop

Personalizacja produktów i dążenie do najwyższej jakości

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami odzieży jak Keya, JHK czy Stedman oraz dużym stanom magazynowym, AllPrints słynie z szybkiej realizacji zamówień produktów najwyższej jakości. Dążąc do doskonałości, zlecono nam przygotowanie nowego, użytecznego sklepu internetowego, wyposażonego w dedykowany kreator projektowania bluz i koszulek.

allprints postawienie sklepu na prestashop

Analiza sklepu internetowego

Wstępem do prac nad projektem były warsztaty zbierania wymagań, przeprowadzane z właścicielem, działem obsługi klienta i działem handlowym AllPrints. W rezultacie rozmowy z osobami mającymi głowy pełne pomysłów, wyklarowała się wizja przyszłego sklepu internetowego mającego pełnić precyzyjnie określone funkcje. Uwzględniając funkcjonującą na polu e-commerce konkurencję, przeprowadziliśmy analizę kilkunastu e-sklepów oferujących nadruki na ubraniach. Działanie to pozwoliło na wskazanie przewag konkurencyjnych i identyfikację elementów mogących pozytywnie wpłynąć na rozpoznawalność marki.

User-centered design - odpowiedź na potrzeby klientów AllPrints

Ważną częścią poprzedzającą kreację map i makiet funkcjonalnych strony, było stworzenie persony kluczowego klienta, czego celem było uzyskanie odpowiedzi na pytania: kim jest klient AllPrints oraz jak i co kupuje. Dzięki temu mogliśmy przejść do opracowywania user-centered designu, spełniającego oczekiwania aktualnych i potencjalnych klientów sklepu internetowego.

karta produktu nowego sklepu internetowego allprints
kreator koszulek online w sklepie internetowym wdrożenie

Przejrzystość, prostota i funkcjonalność ecommerce

Motywem przewodnim projektowania sklepu była przejrzystość, prostota i funkcjonalność. Nie jest to oczywiście jednoznaczne z ascetycznym, smutnym designem - bynajmniej! Projekt graficzny AllPrints obfituje w kolory i osadzony jest w strukturze, która niemal za rękę prowadzi klienta w kierunku interesujących go części strony, a następnie wprost do wirtualnej kasy. Sklep internetowy wyposażony jest w zaawansowane funkcje, które uatrakcyjniają i uwierzytelniają zakupy. W ich skład wchodzi dedykowany kreator nadruków na koszulkach z możliwością wprowadzania własnego tekstu, wyboru czcionki i dodania grafiki lub wybrania jej z obfitej bazy AllPrints. Przeliczanie cen odbywa się w czasie rzeczywistym i jest zależne od kroju koszulki, koloru , a także od wielkości wybranego obszaru zadruku.

zaawansowane funkcjonalności ecommerce allprints

Wdrożenie ecommerce i dedykowany kreator koszulek

Oprócz tego, na stronie znaleźć można funkcję wizualizacji koszulek (ze względu na bardzo dużą bazę grafik, zastosowano automatyczne generowanie zdjęć produktowych – łączenie zdjęcia modela/modelki/dziecka z wybraną grafiką z bazy ponad 2000 wzorów) oraz ajaxowy checkout, znacznie ułatwiający dokonywanie zakupów.Sklep internetowy został początkowo wdrożony na serwerze roboczym Waynet, a następnie przekierowany na dedykowany serwer produkcyjny klienta. Kolejnym etapem była migracja całego e-sklepu na serwer dla e-commerce opartych na platformie PrestaShop przygotowany przez naszą agencję. Taka droga wdrożenia zapewniła pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo sklepu. Zobacz online

Nasza praca w trzech słowach:

Rozbudowany, funkcjonalny


e-sklep