ByLight - świetlisty design e-commerce

Na początku było...światło. ByLight to sklep internetowy oferujący akcesoria do oświetlenia pomieszczeń mieszkalnych, jak również sklepów i lokali gastronomicznych. Wydawałoby się, że to e-sklep z typowymi produktami wykończenia wnętrz, ale pomyśleć tak może jedynie osoba, która nie widziała oferty i e-commerce ByLight.

W ofercie sklepu znaleźć można designerskie żarówki, kable oświetleniowe, wyjątkowe lampy wiszące, podłogowe i biurkowe oraz stylizowane wykończenia instalacji świetlnej. Przystępując do prac wiedzieliśmy, że oprócz funkcjonalności, ważnym aspektem wdrożenia będzie design najwyższych lotów.

logo bylight sklepu z żarówkami
e-sklep bylight

Rzucamy światło na piękno i funkcjonalność

Nasza współpraca z ByLight rozpoczęła się od audytu UX poprzedniej strony internetowej (WordPress) i sklepu internetowego opartego na platformie PrestaShop. Przeprowadzona analiza i badania wykazały szereg znaczących niedociągnięć w designie e-sklepu, co rzutowało przede wszystkim na jego użyteczność i skuteczność. Wynikiem audytu był nie tyle re-design e-commerce, co przeniesienie go na nową wersję PrestaShop w oparciu o wypracowane rozwiązania i dostarczone materiały graficzne. Naszym celem było stworzenie sklepu internetowego, który odpowiadałby charakterowi marki i oferowanych przez nią produktów. Od początku współpracy jasnym stał się fakt, że e-sklep musi być oryginalny, estetyczny i ciepły. Tylko dzięki temu mogliśmy sprostać wizerunkowi firmy ByLight i nieszablonowości jej designerskich produktów.

design strony głównej bylight

Pełna użyteczność i skuteczność

Celem audytu użyteczności wcześniejszego sklepu internetowego ByLight, było odnalezienie problemów utrudniających korzystanie ze strony, sprawdzenie jej zgodności ze standardami oraz zaproponowanie zmian w interfejsie, które usprawnią działanie sklepu internetowego. Jak zostało wspomniane powyżej, audyt ten był dopiero początkiem poważnych zmian, które przeżyła marka. Jak się okazało, najlepszym wyjściem z perspektywy funkcjonowania sklepu, było wdrożenie jego nowej odsłony na PrestaShop, czym zajęła się nasza agencja e-commerce.

Przyjazny sklep internetowy, dla przyjaznej, domowej atmosfery

W nowej wersji e-sklepu na uwagę zasługuje niestandardowa ekspozycja kafelek produktowych na stronie głównej, rozbudowane kategorie, wybór mocy żarówki z perspektywy miniatury oraz bogata część informacyjna e-commerce, w której znajdziemy informacje o dotychczasowych realizacjach, inspiracjach oraz szereg porad dotyczących oświetlenia. Nawigacja na stronie e-sklepu ByLight jest przejrzysta, a architektura informacji ma intuicyjny i wygodny charakter. Niebawem w sklepie pojawi się również dedykowany kreator lamp, który ułatwi klientom zamówienie wymarzonego produktu.

wdrożenie kategorii sklep internetowy
bylight prestashop sklep internetowy nowy

...i stała się jasność

Praca dla klientów z branży wyposażenia wnętrz, to wyzwanie tyle przyjemne, co wymagające. E-sklepy tego typu wymagają odpowiedniego poznania rynku oraz potrzeb i oczekiwań klientów, dzięki czemu można przejść do projektowania i wdrożenia w pełni funkcjonalnego i skutecznego e-commerce. Droga jaką przebył sklep internetowy ByLight była - naszym zdaniem - najlepszym dowodem potwierdzającym powyższą tezę, a którą przechodzić powinny wszystkie e-sklepy. Projekt rozpoczął się od badań UX, analizy konkurencji i aktualnych danych, po których nastąpiła faza projektowania i wdrożenia sklepu z funkcjonalnościami ułatwiającymi korzystanie z e-commerce. Zobacz online

Nasza praca w trzech słowach:

Jasna strona e-commerce