Albo robimy coś dobrze, albo wcale

Takie hasło przyświeca od ponad 20 lat dystrybutorowi akcesoriów łazienkowych Sanitbuy, działającemu na rynku polskim, czeskim oraz słowackim i dostarczającemu produkty do kilkunastu innych krajów Europy Zachodniej. Nasza agencja oboma rękoma podpisuje się pod tą dewizą, dlatego z przyjemnością podjęliśmy się realizacji sklepu internetowego Sanitbuy z rozbudowaną bazą produktów (ponad 50 000), kategorii (ponad 100) i klientów (ponad 15 000).

sklep internetowy sanitbuy logo
strona główna sanitbuy wdrożenie ecommerce

Funkcjonalne łazienki z funkcjonalnego sklepu internetowego!

Podstawowym celem projektu była migracja e-sklepu z dedykowanej platformy na PrestaShop, wraz z poszerzeniem funkcjonalności i poprawą użyteczności. Przygotowania do realizacji rozpoczęły się od analizy danych i ruchów użytkowników na starej wersji strony internetowej. Przeprowadziliśmy badania dotyczące sprawdzających się zastosowanych rozwiązań i zidentyfikowaliśmy słabe strony e-sklepu, co było pierwszym krokiem do wytyczenia ścieżki w kierunku jego nowej, skutecznej wersji.

mapa ciepła badania ux sanitbuy

Audyt e-commerce Sanitbuy

Wstępne analizy, warsztaty z klientem i research działań konkurencji pozwoliły nam na stworzenie person kluczowych klientów i wypracowanie przewag konkurencyjnych dla Sanitbuy. Poprzednia wersja sklepu wyglądała bardziej jak informacyjna strona internetowa firmy, niż profesjonalny e-commerce. Zebrane informacje o klientach, ich zachowaniach i wymaganiach, pozwoliły na stworzenie mapy funkcjonalnej nowego sklepu internetowego.

Projektowanie graficzne sklepu internetowego

Łącznie powstało ponad 100 ekranów dla różnych wersji strony. Podczas projektowania graficznego zaproponowaliśmy również 6 alternatywnych koncepcji strony głównej. Dzięki tak przygotowanej graficznej części wdrożenia, mieliśmy pewność, że e-sklep będzie przyjazny użytkownikowi i dostosowany do każdego z 50 000 produktów SanitBuy.

strona produktowa ecommerce po redesignie ux sanitbuy
postawienie sklepu internetowego na Prestashop sanitbuy

Migracja z platformy dedykowanej na PrestaShop 1.6

Kolejną częścią wdrożenia było przeniesienie sklepu z dedykowanej platformy na PrestaShop 1.6, z zachowaniem wszystkich “starych” funkcjonalności i poszerzeniem ich o nowe możliwości usprawniające proces zakupowy. Dokonaliśmy również migracji produktów do bazy PrestaShop, by następnie osadzić e-sklep na serwerze zamawiającego.

filtry prestashop sanitbuy

(R)ewolucja w e-commerce przynosi rezultaty!

Nowy sklep wyposażony został w checkout dostosowany do specyfiki branży – każde zamówienie wymaga potwierdzenia przez handlowca. Na nowy serwer przeniesiona została również indywidualna baza opinii, dzięki której została utrzymana ciągłość pomiędzy starą i nową wersją e-sklepu. Zobacz online

Nasza praca w trzech słowach:

Wszystko dla łazienek