Nowa odsłona sklepu internetowego znanej marki jubilerskiej

Nazwisko Kruk niesie za sobą w Polsce jednoznaczne skojarzenie - biżuteria. Niemal 200 lat tradycji jubilerskiej kultywowanej aktualnie przez 5. pokolenie rodziny znalazło właśnie swój nowy, internetowy wyraz. Jest nim nowoczesny sklep internetowy, który mieliśmy zaszczyt stworzyć. Tak - zaszczyt. Nie można inaczej wypowiedzieć się o projekcie realizowanym dla firmy, która tak profesjonalnie podchodzi do swojego biznesu, nie wyzbywając się przy tym pasji i pielęgnowanych od lat wartości.

Logo jubilerskiego sklepu internetowego Ania Kruk
Ania Kruk jubiler sklep internetowy

Re-design i migracja z Magento na PrestaShop

Ania Kruk to duża, rozpoznawalna i prężnie rozwijająca się firma. Decyzja dotycząca zmiany w zakresie eCommerce, który stanowi ważny kanał sprzedaży marki, jest w takim wypadku zawsze odważna, ale może przynieść biznesowi długofalowe i wielopoziomowe korzyści. Celami realizowanego projektu re-designu sklepu internetowego wraz z migracją z platformy Magento na PrestaShop, było dostosowanie eCommerce do nowej identyfikacji firmy, poprawa użyteczności i funkcjonalności e-sklepu oraz optymalizacja kosztów funkcjonowania tego rozbudowanego i wymagającego logistycznie przedsięwzięcia.

Decyzja dotycząca podjęcia współpracy z wykonawcą nowego sklepu internetowego padła na WAYNET i jesteśmy przekonani, że ruch ten był słuszny. Od samego początku rozumieliśmy bowiem powagę projektu i podjęliśmy wspólną pracę nad ostatecznym sukcesem eCommerce. Wynikiem jest piękny, funkcjonalny i skuteczny e-sklep zrealizowany na platformie PrestaShop.

Karta produktu w internetowym sklepie jubilerskim

Badania, testy i analizy w służbie analizy UX

Pracownicy i zarząd Ani Kruk od samego początku kooperacji podeszli do niej w pełni profesjonalnie i z maksymalnym zaangażowaniem. Sklep internetowy miał być elementem całego, rozbudowanego planu strategicznego, być przygotowany na podstawie nowego brand book'a marki oraz spełniać precyzyjnie ustalone cele. Z jednej strony musieliśmy się więc trzymać wyznaczonych ścieżek, a z drugiej przygotować autorskie mapy i makiety sklepu, które spełniać będą wszystkie oczekiwania zamawiającego, potrzeby klientów końcowych oraz zapewnią możliwie wysoką użyteczność i skuteczność eCommerce. Realizacja tego zadania możliwa była wyłącznie przy wykorzystaniu doświadczenia i wiedzy z zakresu UX oraz dzięki rozbudowanym badaniom i testom przeprowadzanym na makietach i projekcie graficznym sklepu internetowego.

Human first! eCommerce z ludzką twarzą

Tworząc sklep internetowy Ani Kruk, chcieliśmy, aby jego charakter odpowiadał salonom stacjonarnym. eCommerce miał być ciepły, przejrzysty i przyjazny klientowi. Efekt ten osiągnęliśmy dzięki wielopoziomowym testom UX makiet i poszczególnych ekranów oraz dzięki wielogodzinnym warsztatom z zamawiającym. Oprócz tego przeprowadziliśmy testy metodą wywiadów kwestionariuszowych z klientami sklepów stacjonarnych oraz obsługą butików. W zakres badań UX wchodziły również testy A/B dotyczące poszczególnych makiet sklepu oraz testy 5-sekund przeprowadzane na projekcie graficznym.

Wdrożenie sklepu PrestaShop Ania Kruk - lista produktów
Wyszukiwanie butików Ania Kruk

Strona główna, wyszukiwarka i karta produktu

Strona główna wyposażona jest w duży slider, rekomendowane produkty z podziałem na kategorie oraz estetyczne odnośniki do wybranych części sklepu (np. akcji sezonowych, bestsellerów lub nowości). Wszystkie te elementy są w łatwy sposób edytowalne z perspektywy panelu administracyjnego sklepu. eCommerce Ani Kruk posiada również intuicyjną wyszukiwarkę produktów. Wyniki wyszukiwania można filtrować, dzięki czemu klient szybko i precyzyjnie jest w stanie dotrzeć do interesującego go artykułu. Karta produktu eCommerce posiada 2 ciekawe funkcjonalności, o których nie sposób nie wspomnieć. Chodzi mianowicie o możliwość dodania graweru z dowolnym tekstem w jednej z określonych czcionek oraz możliwość sprawdzenia dostępności produktu w wybranych sklepach stacjonarnych.

e-commerce Ania Kruk koszyk

Wdrożenie sklepu Ania Kruk na platformie PrestaShop

Wszystkie ekrany sklepu internetowego zostały zaprojektowane indywidualnie, zgodnie z charakterystyką marki, produktu i klientów. Kolejnym, stojącym przed nami zadaniem było więc przelanie makiet i projektów graficznych na kod, z czym skutecznie uporali się nasi developerzy PrestaShop. Ze względu na fakt, że wcześniej e-sklep Ani Kruk operował na Magento, musieliśmy dokonać migracji danych i informacji pomiędzy platformami.

Sklep internetowy Ani Kruk na platformie PrestaShop to nasza kolejna realizacja dla rozpoznawalnej i wymagającej marki z niełatwej oraz konkurencyjnej branży. Dla doświadczonych i wprawnych developerów PrestaShop platforma ta daje niemal nieograniczone możliwości, a ich wykorzystanie w praktyce można zobaczyć TUTAJ

Nasza praca w trzech słowach:

Nowoczesny wizerunek tradycji